Palety drewniane EPAL: Ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie dla przemysłu i handlu

Współcześnie niemal wszystkie gałęzie gospodarki wyróżniają się tym, że funkcjonują nie tylko w lokalnej, ale i globalnej rzeczywistości. Oznacza to, że zarówno proces produkcji, magazynowania jak i spedycji towarów powinien odbywać się w sposób zunifikowany. Dużym ułatwieniem – zarówno dla firm przemysłowych, jak i specjalizujących się w handlu pozostają palety drewniane EPAL. Korzystanie z nich jest wręcz intuicyjne, ponieważ drewno stanowiące bazę palet jest zaimpregnowane i łatwe do utrzymywania w czystości.

Palety EPAL służą do przewozu oraz przechowywania towarów różnego rodzaju. Charakteryzuje je wysoka jakość wykonania, ekologiczny charakter, a także określone przepisami rozmiary wynoszące 800x1200x144 mm oraz waga 25 kg. Specjalna konstrukcja sprawia, że nośność spoczynkowa takiej palety dochodzi do 4 ton, a transportowa do 1,5 tony. Certyfikowanie palet sprawia, że mogą być one użytkowane na terenie całej UE – co odpowiada aktualnemu charakterowi handlu, który opiera się na kontaktach międzynarodowych.

Nośnik transportowy oraz magazynowy jakim jest paleta EPAL może być wykorzystywany w sposób uniwersalny – bezpiecznie można transportować nawet produkty spożywcze czy kosmetyki. Palety łatwo też poddać naprawie, można je użytkować w perspektywie wieloletniej, a po zużyciu – poddać recyklingowi. To ekologiczny, ale i opłacalny ekonomicznie sposób na rozwój firmy poprzez ekspansję na rynkach lokalnych, międzynarodowych. Warto podkreślić, że palety EPAL mogą być wykorzystywane również we w pełni zautomatyzowanych magazynach.