Palety EUR-EPAL

Palety EUR-EPAL (europalety czy palety euro) to wbrew pozorom wynalazek o stosunkowo krótkim życiorysie. Pierwsze egzemplarze powstały w połowie ubiegłego wieku. Ich zastosowanie ograniczało się do przewożenia rozmaitych towarów przy pomocy wózków widłowych, rozmiar musiał być zatem zunifikowany. Palety euro współcześnie nadal są stosowane głównie w przemyśle z uwagi na szereg zalet - wysoką trwałość, praktyczność i ekologiczny charakter.

Standardowe modele palet - EPAL

Czynnikiem najważniejszym pozostaje oczywiście jakość drewna, z którego wykonywane są palety, ale też sposób jego obróbki. Palety euro są szeroko rozpowszechnione nie tylko na Starym Kontynencie, ale i za oceanem. Standardowe modele (nazywane EPAL) charakteryzują się średnią wagą 25 kg oraz wymiarami 800 na 1200 mm (te parametry wytyczone zostały przez międzynarodowe normy). Oczywiście czynnikiem, który najbardziej interesuje potencjalnych użytkowników palet jest nośność takowych. Ponieważ ładunek może być różnie rozłożony ta wartość mieści się w dość szerokich granicach od 1 do 1,5 tony (w sytuacji, gdy palety się przemieszczają np. na wspomnianym wózku widłowym), a może dochodzić nawet do 4 ton, jeśli brać pod uwagę nośność statyczną. Zastosowanie palet nie ogranicza się do jednego systemu magazynowego - ale wieloletnie użytkowanie pozwala stwierdzić, że te systemy najlepiej sprawdzają się w zautomatyzowanych magazynach.

Podsumowując - trudno wskazać lepszy nośnik w ramach systemów magazynowych do przenoszenia towarów. Mimo, iż rola palet drewnianych na trocinowych wspornikach nie kończy się na tym jednym praktycznym przeznaczeniu, to wciąż właśnie wysoka nośność pozostaje ich głównym walorem.

Licencjonowany producent palet EUR-EPAL

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć bardzo szeroki asortyment opakowań drewnianych. Proces technologiczny, obok standardowych wymiarów palet, jest w stanie sprostać nawet najbardziej nietypowym zamówieniom. Wysoka jakość, terminowość oraz fachowa obsługa spowodowały, iż zaufało nam już szerokie grono odbiorców z całej Europy.

Paleta drewniana epal Paleta EUR-EPAL 800x1200mm
PALETA - WYMIARYNajczęściej spotykanych w obrocie wymiarem palety jest:1200 mm (długość), 800 mm (szerokość), 144 mm (wysokość)Tak zwymiarowana paleta znacznie ułatwia kwestie transportowe i...
więcej
Europaleta Paleta EUR-EPAL2 1200x1000mm
Paleta drewniana typu EPAL (określana również jako europaleta) o wymiarach 1200x1000mm. Wysoka jakość produktów.
więcej
paleta z drewna 1000x1200 mm Paleta EUR3 1000x1200 mm
Paleta z drewna typu EPAL (określana również jako europaleta) o wymiarach 1000x1200mm. Krótkie terminy realizacji.
więcej
Europaleta z drewna Paleta EUR6 800x600 mm
Paleta z drewna typu EPAL (określana również jako europaleta) o wymiarach 800x600mm. Najnowocześniejszy park maszynowy, wydajne suszarnie.
więcej

 

Potrzebujesz palet o niestandardowych wymiarach?

 

Zajmujemy się również produkcją palet o nietypowych rozmiarach różnego typu.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych.