EPAL Palety: Jakość, Wytrzymałość i Ekologia w Jednym

Nośniki transportowe oraz magazynowe od lat stanowią podporę wszystkich biznesów. Dotyczy to szczególnie europalet EPAL, które doskonale wpisują się w oczekiwania nowoczesnych przedsiębiorców, gwarantując funkcjonalność, wysoką wytrzymałość oraz przyjazny dla środowiska charakter.

Palety EPAL to wyjątkowy nośnik, który może być użytkowany na terenie wszystkich państw UE – mają zestandaryzowane wymiary oraz wagę. Sprawia to, że dopasowują się do wózków widłowych oraz mogą być użytkowane w zautomatyzowanych magazynach. Europalety mierzą 800x1200x144 mm oraz ważą w przybliżeniu 25 kg, jednak ich nośność znacznie przewyższa te wartości. Dzięki optymalnej konstrukcji zbijanej przy pomocy dedykowanych gwoździ można na nich transportować aż do 1,5 tony, natomiast w przypadku samego składowania – nawet do 4 ton.

Ekologiczny charakter

Wykonane z drewna palety EPAL z pewnością stanowią nośnik popularny i opłacalny w eksploatacji. Ich niewątpliwą zaletą jest też przyjazny dla środowiska charakter. Nie dość, że drewniana konstrukcja powstaje podczas obróbki nie generującej nadmiernej ilości zanieczyszczeń do atmosfery, to oprócz tego palety doskonale nadają się do naprawy a po całkowitym zużyciu – do recyklingu. Palety drewniane EPAL zdecydowanie przewyższają pod tym względem plastikowe nośniki. Za wytrzymałość konstrukcji odpowiada przede wszystkim sposób konserwacji drewna na palety – deski drzew iglastych poddawane są obróbce w specjalnych warunkach. Fitosanitarna obróbka stanowi zresztą warunek do uzyskania specjalnego certyfikatu EPAL, którym oczywiście dysponuje też firma SAS Palety.

Europalety – mimo wielu lat obecności na rynku nadal stanowią najpopularniejszy nośnik i nic nie wskazuje, by miało to ulec zmianie. Ten ekonomicznie opłacalny, przyjazny dla środowiska oraz funkcjonalny element łańcucha spedycyjnego jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz niezwykle wszechstronny. Niezależnie od branży, w jakiej działa dana firma warto wzbogacić jej zaplecze transportowe o palety EPAL.