Saspalety - eksport w dobie epidemii

Prężny rozwój przedsiębiorstwa - jak również utrzymanie pozycji na rynku - zależne są od wielu czynników składowych. Jedną z niezwykle istotnych dziedzin, mimo utrudnionych obecnie warunków (z uwagi na trwającą pandemię), pozostaje eksport. Polska cieszy się na świecie renomą jako producent europalet. Jedną z firm, które przyczyniły się do tego sukcesu naszego kraju na arenie międzynarodowej pozostaje przedsiębiorstwo SAS Group. Już od momentu założenia, kilkanaście lat temu, zauważyliśmy, jak istotna w przypadku produkcji palet EPAL i europalet jest jakość drewna, jak również dbałość o każdy etap procesu tworzenia produktów drewnianych. Nowoczesny sprzęt suszący, linia do montażu - pozwalają na profesjonalne podejście do stwarzania uniwersalnych, trwałych i przeznaczonych na eksport konstrukcji drewnianych.

Palety eksportowe = europalety, ale czy tylko?

Do transportu towarów na dalszych, międzynarodowych trasach, na terenie UE, ale i poza jej granicami, służą palety eksportowe. Dzięki zunifikowanym wymiarom nadają się one do wykorzystania także w zautomatyzowanych magazynach - idealnie dopasowują się bowiem do rozstawu najpopularniejszych wózków widłowych. Oczywiście poza wykorzystaniem odpowiednio oznaczonej palety należy zadbać o to, by towar w sposób optymalny zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami. Zadaniem palet jest jednak nie tylko ochrona towarów, ale także ułatwienie procesu załadunkowego.  

Palety eksportowe, które cieszą się największym powodzeniem na rynku spełniają normy określane przez ISO. Ich rozmiary wynoszą na ogół 1200 x 1000 mm, natomiast waga to 25 kg. Palety eksportowe charakteryzują się wysoką nośnością, która w warunkach magazynowych może dochodzić nawet do 1,5 tony. Rzecz jasna wiele zależy od przewożonego/przechowywanego towaru. Certyfikaty fitosanitarne to osobny, jakże istotny temat. Paleta przeznaczona na eksport musi być zgodna z normami ISPM 15 i musi być to potwierdzone specjalnym oznaczeniem. Gwarantuje to, że paleta była odpowiednio przetworzona i zabezpieczona przez zawilgoceniem oraz jego następstwami. Współcześnie ma to również znaczenie z uwagi na to, że w warunkach wilgoci rozwijają się nie tylko grzyby, pleśnie, ale i bakterie i inne drobnoustroje.

Na terenie UE oraz poza jej granicami

Firma SAS Group ma w swojej ofercie zarówno typowe europalety, jak i produkty o dopasowanaych do indywidualnych potrzeb klientów wymiarach. Współpracujemy z Klientami z całej Europy - zarówno z większych, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Pozwala to na systematyczną ekspansję marki - i mimo trudniejszych czasów nadal jest możliwe. Bo choć rozprzestrzeniający się wirus mocno ograniczył mobilność m.in. w zakresie transportu osób, to jednak większość gospodarek europejskich nie może pozwolić sobie na zamknięcie. Transport międzynarodowy towarów jest zatem koniecznością - a dzięki europaletom może się odbywać w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Ponieważ firma SAS Group zajmuje się także produkcją wsporników, nadstawek paletowych - można zbudować z palet skrzynie idealnie nadające się do magazynowania i transportu towarów wyjątkowo podatnych na uszkodzenia mechaniczne czy związane z gwałtownymi zmianami temperatur.

Na koniec warto wspomnieć o kwestiach prawnych. Od początku marca 2021 weszły w życie nowe przepisy Komisji UE. Dokładnie określają one wymogi, jakie muszą być spełnione przez wykorzystywane na terenie Unii opakowania do transportu pochodzące z krajów spoza UE. Kraje takie jak Białoruś, Chiny oraz Indie są zobowiązane do zgłaszania wwozu przesyłek w punktach kontroli granicznej (przesyłek, które umieszczono w drewnianych opakowaniach), ponieważ materiały te muszą być poddane inspekcji fitosanitarnej.