Pellet – nowy sposób na ciepło w sezonie grzewczym 2019/2020

W ofercie naszej firmy znajdują się nie tylko palety typu euro w różnych rozmiarach. Do oferty wprowadziliśmy również materiał o niezwykle szerokim zastosowaniu - pellet. Dlaczego warto zainteresować się tym właśnie drewnianym surowcem i do czego może się przydać? Zapraszamy do lektury.

Pellet drzewny jest to ekologiczny materiał służący jako odnawialne paliwo. Pellet można stosować w różnego rodzaju instalacjach - granulat drzewny sprawdzi się w warunkach przemysłowych (np. w elektrociepłowniach, fabrykach, halach produkcyjnych), ale także w domowych kotłowniach. Użytkownicy chwalą sobie ten surowiec przede wszystkim ze względu na jego opłacalność, ale i ekologiczność. Emisja dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji do atmosfery jest zminimalizowana.

Zielony węgiel?

O funkcjonalności surowca decydują jego właściwości fizyczne. Pellet charakteryzuje się bardzo niską wilgotnością (dochodzącą maksymalnie do 12 proc.), a także jednolitymi wymiarami kostek. Pellet znany jest jako paliwo wysokokaloryczne. Co oznacza to w praktyce? Że kilogramem tego surowca można osiągnąć energię rzędu 19 MJ, czyli 5 kWh. Używanie pelletu gwarantuje czystość oraz wygodę. Pellet jest w pełni biodegradowalny. To optymalna alternatywa dla kosztownych oraz generujących olbrzymią ilość zanieczyszczeń paliw tradycyjnych. Proponujemy Państwu pellet w praktycznych opakowaniach - po 20, 300, 1000, 2000, a nawet 3000 kg. Ilość zamówionego surowca można dobrać także indywidualnie - sprzedajemy bowiem pellet luzem, w dodatku w dwóch wersjach rozmiarowych - o średnicy 6-8 mm lub 8 - 12 mm (dobieramy go w zależności od rozmiarów urządzenia grzewczego oraz kubatury pomieszczenia, które ma być ogrzane).

Pellet coraz częściej wybierany jest przez użytkowników indywidualnych. Brak szkodliwych substancji, jak również niewielka ilość popiołu i nieobecność brzydkiego zapachu - przy jednocześnie niskich kosztach eksploatacji stanowią kluczowe argumenty. Jedynym minusem jest...konieczność zakupu specjalnego urządzenia. Piece na pellet są jednak dostępne na rynku w szerokiej ofercie. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie by tej zimy zagwarantować sobie i swojej rodzinie zdrowszą, choć optymalną formę ogrzewania.

Jeżeli niskie koszty eksploatacji nie są wystarczającym powodem, by zdecydować się na pellet - przytoczmy na koniec kilka faktów: wedle danych zebranych przez EEA (Europejską Agencję Środowiska) w 2016 roku zanieczyszczenie środowiska przyczyniło się do przedwczesnych zgonów znacznej ilości Europejczyków (400 tys.), natomiast w roku obecnym - większość obywateli UE mieszkających w miastach codziennie jest narażonych na ekspozycję na zanieczyszczenie powietrza przekraczające normy ustalone przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) jako bezpieczne dla zdrowia.