Palety jako nośnik dla przesyłek

Palety - przesyłki paletowe - usługa na miarę czasów pandemicznych

Bazując na wieloletnim doświadczeniu dostarczamy naszym Klientom produkty najwyższej jakości. Posiadamy w asortymencie palety drewniane o zróżnicowanych wymiarach. Do najpopularniejszych form zaliczają się jednak palety EPAL - opatrzone niezbędnymi certyfikatami, o zestandaryzowanych wymiarach, znajdujące zastosowanie zarówno w kraju, jak i na terenie całej UE. Europalety wyróżniają się rozmiarem - 800 x 1200 mm i 25 kg - oraz nośnością. Ładunek, który można na nich przewozić lub składować może posiadać ciężar od 1000 do 1500 kg. Palety drewniane mogą być z powodzeniem użytkowane w magazynach zautomatyzowanych. Współcześnie warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno zastosowanie tego wyjątkowego komponentu. Przesyłki paletowe, bo o nich mowa, pozwalają jeszcze bardziej wykorzystać potencjał drewnianych palet EURO oraz niestandardowych produkowanych w oparciu o wysokiej jakości drewno oraz specjalną obróbkę.

W dobie globalnego zagrożenia, jakie niosą w związku z pandemią COVID-19 bezpośrednie kontakty z innymi ludźmi - jeszcze większą popularność zyskały usługi kurierskie. Zamawiane są w ten sposób zarówno przedmioty codziennego użytku, ubrania, jak i żywność czy środki czystości. Szerokie grono odbiorców sprawia, że rynek kurierski rozwija się dynamicznie i poszerza zakres oraz sposób świadczenia usług. Coraz więcej firm, jak i prowadzących indywidualny biznes osób decyduje się na przesyłki paletowe.

Bezpiecznie, praktycznie – na paletach

Przesyłkę na palecie EURO bądź też palecie o niestandardowych wymiarach można wysłać zarówno w obrębie jednego kraju, jak i za granicę. Oczywiście towar, który umieszczany jest na palecie należy odpowiednio zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami. Warto jednak zauważyć, iż czasami dodatek palety jest konieczny - na przykład w przypadku towaru tzw. drobnicowego, który musi być optymalnie rozmieszczony (cięższe elementy zawsze znajdują się na spodzie, dopiero na nich - układa się kolejne warstwy. Dodatkowo brzegi także warto zabezpieczyć - np. tekturowym narożnikiem, przegródkami, a także specjalnymi taśmami unieruchamiającymi. Wysokość przesyłki paletowej jest ściśle określona przepisami i nie może przekraczać 2200 mm.

Dzięki zestandaryzowanym rozmiarom przesyłki paletowe są łatwe w transporcie, jak również w załadunku i rozładunku. Nie ma lepszego rozwiązania dla transportu drobnicowego - ponad to warto podkreślić, że drewniane palety stanowią formę przyjazną dla środowiska. W związku z tym mogą z powodzeniem brać udział również w transportowaniu żywności czy produktów kosmetycznych. Co istotne ze względu na konieczność zachowania higieny - palety drewniane łatwo utrzymać w czystości, a nawet sterylności.