Nadstawki do palet drewnianych

Drewniane palety to nośniki towarów znajdujące niezwykle szerokie zastosowanie  - w branży transportowej, magazynowej - ale także w innych, pozaprzemysłowych dziedzinach. Lekkie, wykonane z ekologicznych materiałów a przy tym charakteryzujące się wysoką nośnością są chętnie wybierane tak przez profesjonalistów, jak i amatorów. Palety służą do układania towarów dowolnego typu. Europalety obecnie mają zestandaryzowane rozmiary - co umożliwia ich użytkowanie także w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Konstrukcja palet drewnianych pozwala na ich przenoszenie przy pomocy wózków widłowych. Najczęściej użytkowane są palety o rozmiarach 1200 x 800 mm, choć w magazynach spotykane są także warianty mniejsze (800 x 600 mm) jak i większe (1200 x 1000 mm). Ponieważ transport oraz przechowywanie niektórych towarów mogą być problematyczne - przede wszystkim ze względu na trudności związane z zachowaniem stabilności - praktycznym rozwiązaniem może być doposażenie tych nośników w nadstawki paletowe.

W naszej ofercie znajdują się nadstawki paletowe w kilku rozmiarach - 800 x 600 mm, 1200 x 800 mm i 1200 x 1000 mm - dzięki czemu możliwe jest stworzenie skrzyń każdego wymiaru - dostosowanych zarówno do wykorzystania w transporcie, jak i w magazynie. Dzięki nadstawkom paletowym towary są odpowiednio zabezpieczone, a przestrzeń - wykorzystana w pełnym wymiarze. Warto zainwestować w te niewielkie akcesoria, niezależnie od tego, czy firma działa w branży spedycyjnej, logistycznej czy pokrewnej. Nadstawki paletowe produkowane są  z wysokiej jakości drewnianego surowca, są przystosowane także do piętrowania. Podobnie jak w przypadku palet drewnianych nadstawki są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Surowiec wykorzystany do tworzenia takiej konstrukcji charakteryzuje się optymalną, obniżoną higroskopijnością. Oznacza to, że podobnie jak palety, nadstawki są w niewielkim stopniu narażone na negatywne działanie wilgoci.

Wykorzystanie nadstawek do palet

Głównym zadaniem nadstawek paletowych jest zabezpieczenie ładunków umieszczanych na paletach przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dotyczy to zwłaszcza towarów magazynowanych/przewożonych w branży spożywczej. Taka konstrukcja z nadstawką lub kilkoma nadstawkami przypomina skrzynię. Towary są chronione z każdej strony - deski połączone są ze sobą przy pomocy zawiasów. Warto zauważyć, że nadstawki paletowe pozwalają zaoszczędzić - dzięki optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni zredukowane zostają koszty spedycyjne. Dodatkowo ich montaż jest niezwykle prosty do przeprowadzenia. Gdy w danym momencie nadstawki nie są potrzebne - można je złożyć - w takiej formie również nie zajmują dużo miejsca.

Dzięki nadstawkom towary na palecie można ułożyć w zoptymalizowany sposób, dzięki czemu:

  • ładunki są odpowiednio zabezpieczone - ponieważ nadstawki w tym samym rozmiarze idealnie dopasowują się do podłoża - dodatkowo można ułożyć kilka nadstawek, jedna na drugiej;
  • paleta może być obciążona w sposób zrównoważony - a ma to niebagatelne znaczenie biorąc pod uwagę jej wysoką nośność wynoszącą aż do 1,5 tony w magazynach i do 1 tony - w transporcie;
  • konstrukcja - niezależnie od rodzaju towaru - zyskuje większą stabilność, co ułatwia przewóz ładunku;

Dodatkowym elementem zabezpieczającym, w który warto się zaopatrzyć może być specjalna folia. Warto zdecydować się na zakup nadstawek do palet wykonanych z drewna. Podobnie jak europalety te elementy są odpowiednio trwałe - i mogą być użytkowane niezależnie od branży. Dodatkowo znormalizowane rozmiary pozwalają na wykorzystywanie nadstawek zarówno w magazynach tradycyjnych, jak i zautomatyzowanych, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Nadstawki do europalet