Kantówki - nowość w ofercie SAS!

Firma SAS palety dokłada wszelkich starań, by proponowane Państwu produkty charakteryzowała najwyższa jakość oraz funkcjonalność. Obok palet Euro/EPAL, palet Dusseldof oraz nadstawek mamy do zaoferowania również wysokiej jakości kantówki. Posiadają one szerokie zastosowanie - nie tylko w przemyśle spedycyjnym czy transporcie.

Drewno jest surowcem budowlanym cenionym na całym świecie, posiada szerokie zastosowanie - niezależnie od dziedziny. Szczególnym, wszechstronnym elementem konstrukcyjnym pozostają kantówki, czyli inaczej deski szalunkowe.
Kantówki, czyli podłużne elementy surowego drewna, mogą występować w kilku formach, jako elementy:

  • w formie surowej nieobrobione;
  • poddane podstawowej obróbce, heblowane;
  • klejone z kilku warstw drewna;

Kantówki produkowane są w głównej mierze z drewna iglastego, ponieważ charakteryzuje się ono większą podatnością na obróbkę przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości. Warto zwrócić też uwagę, że kantówki, które są szczególnie odporne na uszkodzenia mechaniczne są pozbawione elementów sękatych. W SAS palety posiadamy w sprzedaży kantówki o dowolnie dobranych rozmiarach i przekroju. Ten solidny materiał może służyć do tworzenia dowolnego typu konstrukcji.   

Do czego służą kantówki?

Jak już wspomnieliśmy, kantówki stanowią uniwersalny surowiec drewniany o zróżnicowanym zastosowaniu. Można z nich tworzyć różnego rodzaju konstrukcje obejmujące np. meble ogrodowe i ogrodzenia, niewielkie obiekty drewniane. W budownictwie cieszą się popularnością jako element rusztowań, szkieletów i podwalin oraz innych elementów konstrukcji nośnych. Używając kantówek struganych nie trzeba się obawiać ewentualnych skaleczeń - gładka powierzchnia jest bezpieczna w użytkowaniu. Ponieważ drewno jest poddawane obróbce - zróżnicowane mogą być także rozmiary (wysokość, długość) kantówek.

Kantówki są niezwykle przydatnym elementem także w przypadku przemysłu spedycyjnego. W jaki sposób mają swój udział magazynowaniu oraz transporcie? Z kantówek z drewna iglastego wykonuje się wsporniki do palet. Takie wsporniki mają kluczowy wpływ na funkcjonalność palet. Od rozmieszczenia klocków zależy bowiem to, czy paleta będzie odpowiednio stabilna i czy jej nośność będzie się utrzymywała na optymalnym poziomie.

Podsumowując - drewniane elementy konstrukcyjne zaliczają się do najbardziej wszechstronnych i funkcjonalnych materiałów budowlanych. Są z powodzeniem stosowane zarówno na skalę przemysłową, jak i przez inwestorów indywidualnych. Niewielkie, lecz poddane starannej obróbce kantówki mogą stanowić element wystroju wnętrza czy ogrodu - jako podstawa konstrukcji meblowych. Przydadzą się również w magazynach. Proste, funkcjonalne i niedrogie rozwiązanie po raz kolejny okazuje się optymalnym.