SAS Group - europejska marka

W zglobalizowanym świecie przyszłość mają jedynie te przedsiębiorstwa, które rozwijają się dynamicznie nie tylko na rynku lokalnym, lecz także międzynarodowym. Firma SAS Group doskonale wpasowuje się w ten trend - łącząc innowacyjne podejście do produktu z ekspansją na inne rynki europejskie - w tym rynek włoski oraz austriacki.

SAS Group od początku uformowania w przedsiębiorstwo o obecnym kształcie w roku 2005 kładzie nacisk na produkcję palet EPAL oraz europalet najlepszego gatunku. Palety są wykonywane w sposób, który pozwala na przeprowadzanie stałej kontroli jakości wyrobu. Firma dysponuje nowoczesnymi liniami produkcyjnymi umożliwiającymi wyrób palet w sposób zautomatyzowany - m.in. linią do montażu, jak również nowoczesną suszarnią gwarantującą optymalną wilgotność surowca.


Zalety palet EURO na arenie międzynarodowej

Marka SAS współpracuje z kontrahentami w całej Europie - ostatnio we Włoszech oraz w Austrii. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta - zarówno większych firm, jak i rodzinnych przedsiębiorstw - ekspansja marki jest stale rozwijana. Europalety znajdują wykorzystanie w magazynach na całym świecie, są także niezbędnym elementem w sprawnie przeprowadzanej logistyce oraz transporcie. Ich funkcjonalność opiera się na prostej, lecz solidnej konstrukcji, która charakteryzuje się niewielkim ciężarem, lecz bardzo dużą nośnością. Standardowa europaleta waży 25 kg ma wymiar 800 x 1200 mm, a jej udźwig wynosi od 1000 - 1500 kg (podczas przewożenia) do 4000 kg (w magazynie). Taki rozmiar idealnie dopasowuje się do typowych modeli wózków widłowych wykorzystywanych w magazynach na całym świcie - niezależnie od branży, w jakiej działa firma.

Istotnym elementem, który pozwala na sprzedaż eksportową europalet jest również certyfikowanie. Taki dokument potwierdza zestandaryzowane rozmiary oraz ekologiczny sposób produkcji, a także pochodzenie surowca. Najwyższej jakości drewno dostarczane przez zaufanych dostawców gwarantuje późniejszą trwałość produktu. Znaczenie ma również odpowiednia konserwacja.

Czynnikiem przekonującym przedsiębiorców na całym świecie do korzystania z europalet jest konkurencyjna cena wyrobu. Europalety są produktem odpowiadającym na potrzebę dbania o środowisko, coraz częściej będącą standardem w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Palety są ekologiczne - pod względem surowca, jak również sposobu wytwarzania. Po zużyciu są łatwe w naprawie, można je również poddać procesowi recyclingu.


Nie tylko palety…

Marka SAS odpowiada na zapotrzebowanie kontrahentów z branży transportowej i logistycznej w szerszym zakresie, niż tylko dostarczanie palet EURO.
Dodatkowo można wyposażyć palety we wsporniki (wykonane z wiórów, a więc o zbitej strukturze) mające odmienne rozmiary i kształty dopasowywane do indywidualnych preferencji klienta (czworokątne, półokrągłe i okrągłe) - ułatwiające proces przenoszenia towarów. Kolejnym elementem uzupełniającym są nadstawki paletowe - które z każdej palety mogą stworzyć skrzynię służącą do magazynowania dowolnych surowców oraz zabezpieczania ich w transporcie.

W asortymencie marki znajdują się także ekologiczne opakowania drewniane, jak również palety o niestandardowych wymiarach, palety dusseldorf - wykorzystywane głównie w handlu spożywczym, a także kantówki czy pellet drzewny - nowoczesne, odnawialne paliwo znajdujące wykorzystanie w przemyśle, jak i wśród indywidualnych użytkowników.

Formująca się obecnie sytuacja na rynku pozwala przypuszczać, że eksport polskich palet będzie się rozwijał - ich produkcja stanowi wysoki procent produkcji ogólnoświatowej (wedle danych z 2018 roku w Polsce wytworzono aż 18 mln palet).