Palety o niestandardowych rozmiarach – dla kogo?

Europalety znajdują zastosowanie niemal w każdej branży - począwszy od handlu, poprzez spedycję krajową i międzynarodową, aż po przemysł kosmetyczny czy spożywczy. I choć najpopularniejsze są palety EPAL o zestandaryzowanych wymiarach, które wynoszą 800 x 1200 mm, to nie zawsze stanowią one optymalne rozwiązanie. Zakup europalet jest opłacalny nie tylko dla producentów zajmujących się handlem na większą skalę - ale także dla drobnych wytwórców. Zaletą europalet drewnianych jest bowiem to, że są wykonane z materiałów ekologicznych, nadają się do recyklingu, a przy tym wyróżnia je wyjątkowa trwałość. Dzieje się tak dzięki temu, że drewno na palety poddawane jest specjalnej obróbce, która ma na celu zapewnienie mu właściwej higroskopijności. Palety drewniane mogą wytrzymywać obciążenie rzędu 1 - 1,5 tony - w zależności od tego, czy są użytkowane w transporcie czy też w warunkach magazynowych.

Mimo, iż palety o niestandardowych wymiarach mogą być mniej kompatybilne w przypadku dopasowywania ich do zautomatyzowanych magazynów (rozstaw wózków widłowych odpowiada po prostu europaletom EPAL), to mogą się doskonale sprawdzić np. w przemyśle spożywczym lub wszędzie tam, gdzie przechowywane lub transportowane mają być towary o niestandardowych kształtach czy rozmiarach. Ich ułożenie może wymagać dopasowania rozmiaru palety - nasza firma specjalizuje się również w wykonywaniu palet na zamówienie, co stanowi ułatwienie - także dla producentów lokalnych i mikroprzedsiębiorców.

Uniwersalne – niezależnie od wymiarów

Europalety dzięki swojej konstrukcji charakteryzują się lekkością - również w wariancie niestandardowym. Obok zróżnicowania ze względu na rozmiary można podzielić palety także z uwagi na ich formę - jedne modele mogą być bardziej płaskie - inne posiadać specjalne nadbudowy. Wiele zależy od tego, do czego mają być przeznaczone.

Wszystkie nasze produkty obok wysokiej jakości są zaopatrzone także w stosowne certyfikaty. Dzięki temu transport międzynarodowy nie stanowi żadnego problemu - regulacje obowiązują bowiem na terenie całej Europy, jak również za oceanem. Niezależnie od tego, czy potrzebne są palety w standardowej czy specjalnej wersji należy bezwzględnie przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas ich użytkowania. Obejmują one przede wszystkim sposób zabezpieczenia ładunków, ich odpowiednie rozłożenie. Zachęcamy do korzystania z tego uniwersalnego środka ułatwiającego zarówno spedycję, jak i przechowywanie towarów, niezależnie od branży, w której się działa.