SAS Group - stuprocentowa funkcjonalność

Popularność palet EPAL - mimo rosnących cen drewna - nie słabnie. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty. To niezwykle funkcjonalne, a przy tym proste rozwiązanie usprawniające działania transportowe i logistyczne na całym świecie. Palety EUR-EPAL wyróżniają się zestandaryzowanymi rozmiarami oraz jakością, której osoby na poszczególnych etapach działalności spedycyjnej mogą być pewne. Palety tego rodzaju posiadają dodatkowo niezbędną dokumentację - certyfikaty umożliwiają zaś ich użytkowanie w skali międzynarodowej. Palety drewniane są przy tym całkowicie bezpieczne, ponieważ ich obróbka obejmuje również etap fitosanitarny usuwający mikroorganizmy, które mogą żerować na drewnie. Palety drewniane musi cechować odpowiednia higroskopijność, ich wilgotność nie może przekraczać 22%. Ma to kluczowe znaczenie dla procesu użytkowania.  

Określone prawnie parametry

Palety EUR-EPAL mierzą dokładnie 800x1200 mm i ważą dokładnie 25kg. Te wartości określone odgórnie sprawiają, że można użytkować takie palety praktycznie w każdym zautomatyzowanym magazynie na świecie - rozstaw wózków widłowych idealnie komponuje się z parametrami palet. Udźwig palet w stanie spoczynku jest imponujący i wynosi nawet do 4 ton, natomiast w przypadku obciążenia dynamicznego wynosi on 1,5 tony. Certyfikaty określają nie tylko podstawowy wymiar palet czy ich wagę, ale również dodatkowe szczegóły budowy tego rodzaju nośnika.

Paletę typu euro tworzy dokładnie 11 desek paletowych z drewna I-gatunkowego, a więc takich, które nie zawierają kory, oflisów, nie są pokryte sinizną, pleśnią, natomiast posiadają ostre krawędzie. Owe 11 desek jest zbitych dokładnie 81 gwoździami - licencjonowanymi przez towarzystwo EPAL. Paleta opiera się na dokładnie 9 wspornikach - przy czym mogą one być z litego drewna lub trocinowe, a w środkowy wspornik wbita jest klamra licencyjna. Te istotne detale pozwalają określić autentyczność nośnika.

Firma SAS posiada niezbędne licencje pozwalające na produkcję certyfikowanych palet EUR-EPAL, są one odpowiednio oznaczone jako PL-119 i PL-24 837. Oznacza to, że nabywając paletę firmy SAS można być pewnym jej jakości oraz dopasowania do europejskich i światowych standardów. Warto zdecydować się na zakup większej ilości egzemplarzy, jest to bowiem niedrogi i ekologiczny sposób na stworzenie dobrego zaplecza logistycznego dla dowolnego przedsiębiorstwa.